SALONO FILTRO KEITIMAS

Salono filtro keitimas

  • Viena iš sveikatos sutrikimų priežasčių – oras, kuriuo kvėpuojame. Kiek laiko praleidžiate automobilyje?;
  • Į automobilio saloną patenkantis oras itin užteršiamas pavojingais cheminiais junginiais, ypač per spūstis;
  • Kitas kenksmingas faktorius, automobilio kondicionavimo sistema- milžiniškas biologinių teršalų šaltinis.

 

Viena iš mūsų sveikatos sutrikimų priežasčių – oras, kuriuo kvėpuojame. Gamtoje, t.y. grynu oru kvėpuoti turime labai mažai sąlygų, nes kasdien kvėpuojame darbovietės, gatvės, namų oru, kuris pilnas teršalų ir virusų. Kadangi nemažai laiko praleidžiame ir automobilyje, labai svarbu, kuo kvėpuojame automobilio viduje. Būtent šiam, mūsų sveikatingumą lemiančiam faktoriui įtakos turi salono filtras, valantis automobilio orą. Tačiau jei laiku jis nekeičiamas, kuo tuomet mes kvėpuojame?

 

KADA REIKALINGAS SALONO FILTRO KEITIMAS?

 

Jei nustojo arba prastai veikia oro kondicionierius, rasoja automobilio langai, susilpnėjo šildymas, o  salone jaučiasi dulkių ar koks kitoks nemalonus kvapas, tikėtina, kad metas užsukti į servisą, kur gali būti atliktas salono filtro keitimas. Jei meistras nustatė vėdinimo sistemos ventiliatoriaus gedimą, galima teigti, jog šio automobilio savininkas nėra labai rūpestingas ir reikalingu metu nepasirūpina salono oro filtro keitimu. Jei salono filtras yra nekeičiamas, tuomet automobilio vairuotojas bei keleiviai kvėpuoja užterštu oru. Salono filtre gali kauptis ir sveikatai pavojingos grybelinės bakterijos, kurios ypatingai dažnai atsiranda dėl automobilyje esančios drėgmės (pavyzdžiui, esant drėgnam metų sezonui). Tuo pačiu važinėjant su užterštu salono filtru mažėja oro kondicionavimo bei salono ventiliacijos sistemos našumas. Norint palaikyti sklandų ventiliacijos sistemos darbą,  automobilių serviso meistrai rekomenduoja jį keisti atsižvelgiant į nuvažiuotą kilometražą. Profilaktinis salono filtro keitimas reikalingas maždaug kas 15 tūkst. nuvažiuotų kilometrų.  Tačiau, jei automobilis per metus teįveikia maždaug 10 tūkst. kilometrų, filtrą pakeisti užtenka vieną kartą metuose. Salono filtro keitimo dažnis taip pat priklauso nuo jo važinėjimo sąlygų. Jokios rekomendacijos neatitiks standartų tiems automobiliams, kurie nuolat važinėja ne asfaltuotais kelias, o žvyrkeliais (tuomet salono filtro keitimo gali prireikti ir kas kelis mėnesius).

 

KOKIA SALONO ORO FILTRO PASKIRTIS?

 

Salono filtras yra reikalingas valyti orą bei apsaugoti automobilio vidų. Jei automobilio viduje tinkamai veikia salono filtras, tuomet jis keleivius saugo  nuo dulkių, purvo, žiedadulkių, žalingų dujų, benzino garų, kitokių automobilio išmetamų suodžių patekimo į automobilio saloną. Savo automobiliui galite rinktis salono filtrą iš mikropluošto ar iš mikropluošto su aktyviosios anglies granulėmis. Pastarieji salono oro filtrai tinkamesni automobiliams su automatinė oro kondicionavimo sistema arba kuriuose oras yra pučiamas iš vidaus.