ORO FILTRO KEITIMAS

ORO FILTRO KEITIMAS

  • Variklio funkciją užtikrina dvi dedamosios- jį maitinantys degalai ir į variklį patenkantis oras;
  • Už patenkančio oro į variklį kokybę atsakingas oro filtras ir jo būklė;
  • Dėl užteršto oro filtro smarkiai pakyla kuro sąnaudos, degimo kameroje kaupiasi nuodegos, tepimo sistemoje- nepageidaujami teršalai.

 

Kiekvienam automobiliui, priklausomai nuo jo darbinio tūrio, reikia nuo 8 iki 13 m³ oro per val. Į variklio degimo kamerą kartu su šiuo oru patenka ir įvairiausių priemaišų, kurios, nusėsdamos ant cilindrų, turi jo veikimui neigiamos įtakos. Būtent į jį patenkantis oras yra valomas oro filtru, kurio funkcija – kuo puikiau užtikrinti automobilio vidaus degimo variklio darbą, apsaugant jį nuo ore esančių šiukšlių, o taip pat  degimo kameros oro srauto matuoklę ir prailginti veikimo laiką. Apie oro filtro kokybę galima spręsti iš sugeriamų dulkių kiekio. Reikiamu metu atliktas oro filtro keitimas padeda automobilio savininkui sutaupyti nemažai pinigų, išleidžiamus pilant kurą, kurio sąnaudos ypatingai didėja dėl užteršto oro filtro.

 

KADA BŪTINAS ORO FILTRO KEITIMAS?

 

Oro filtro keitimo būtinybė priklauso nuo aplinkos, kurioje eksploatuojamas variklis, kelių, kuriais dažniausiai važinėja automobilis. Jei dažniausiai jis rieda dulkėtais žvyrkeliais, oro filtras užsiterš labai greitai ir tuomet vairuotojas, nekreipdamas dėmesio į jokias keitimo taisykles, privalo jį pakeisti. Ypač tai aktualu sausais orais pasižyminčią vasarą, kai dulkių gausu ne tik kaimiškose vietovėse. Kada būtinas oro filtro keitimas, reikėtų spręsti pagal automobilio markę ir modelį, jo gamintojo  filtrų keitimo rekomendacijas. Serviso meistrai pataria oro filtro keitimą atlikti kartu su alyvos bei alyvos filtro keitimu, prieš tai įvertinus jo užterštumą. Tačiau kiekvienas savo automobiliu besirūpinantis savininkas oro filtrą vieną kartą metuose turėtų pakeisti.

 

KAS ATSITINKA, JEI LAIKU NEPAKEIČIAMAS ORO FILTRAS?

 

Net nedidelis dulkių ar nešvarumų kiekis, patekęs ant automobilio variklio, gali jį sugadinti. Kadangi variklis – viena iš pagrindinių automobilio dalių, jį būtina labai saugoti ir prižiūrėti. Nuo to gali apsaugoti reikiamu laiku pakeistas oro filtras, kurio nedidelė kaina gali išgelbėti nuo to finansiškai „skausmingo“ variklio remonto. Jei važinėjama su užsikimšusiu oro filtru, didėja kuro sąnaudos bei mažėja automobilio galia. Kuo labiau užterštas oro filtras, tuo prasčiau veikia degalų siurblys ir variklis, o dėl šių priežasčių sumažėja automobilio trauka bei didėja kuro sąnaudos.