ALYVOS KEITIMAS

ALYVOS KEITIMAS

  • Netinkamai parinkta alyva arba važinėjimas su pasenusia sparčiai gadina automobilio variklį;
  • Sena alyva reikalauja didesnių kuro sąnaudų, o šaltuoju metų laiku dėl tirštėjimo apsunkina užvedimą;
  • Dėl padidėjusio suodžių ir teršalų kiekio sena alyva tampa neatspari temperatūros kaitai.

 

Alyvos keitimas – svarbiausias darbas, kurį privalo atitinkamu laiku atlikti automobilio savininkas. Netinkamai parinkta alyva arba važinėjimas su pasenusia sparčiai gadina automobilio variklį. Pagalvokite: jei tuomet, kai būtina, atliksite alyvos keitimą, kuris mūsų servise atliekamas itin greitai – vos per pusvalandį, tikėtina, artimiausiu laiku neprireiks brangiai kainuojančio ir ilgai trunkančio variklio remonto.
KAS VYKSTA, JEI VAŽINĖJAMA SENA ALYVA?

 

Pirmiausia prastai ima veikti kompensatoriai (beje, nesklandus jų darbas gali pranešti ne tik apie seną, bet ir apie nekokybišką alyvą). Pasenusi alyva ima blogai tepti variklį, todėl jis ima vis blogiau ir blogiau veikti, taigi, kiekvienas nuvažiuotas kilometras su pasenusia alyva gadina pačią svarbiausią automobilio dalį. Šaltuoju metų laiku pasenusi alyva dėl tirštėjimo apsunkina automobilio užvedimą bei pareikalauja didesnių kuro sąnaudų. Dėl padidėjusio suodžių kiekio alyva tampa mažiau atspari ribinėms temperatūroms.
KADA BŪTINAS ALYVOS KEITIMAS?

 

Alyvos keitimas atliekamas atsižvelgiant į pilamos alyvos markę, klasę bei kokybę. Dažniausiai tai turi būti daroma kas 10 tūkst. (sintetinių – kas 15 tūkst.) kilometrų arba kas 12 mėnesių, ypatingai Lietuvoje esant būdingoms kenksmingoms sąlygoms (platus temperatūrų kaitos intervalas, vandens kondensatas, trumpi atstumai, žvyrkeliai ir pan.).
KAS SVARBU RENKANTIS ALYVĄ?

 

Alyvą rinktis reikėtų pagal automobilio markę, amžių ir variklio tipą. Būtent pagal variklio modelį jo gamintojai yra pateikę reikalavimus alyvos savybėms, į kurias būtina atsižvelgti. Alyvą rekomenduojama rinktis pagal API (kokybės klasė) grupę ir SAE klampos (skysčio vidinės trinties) indeksą. Pakeitus alyvą vairuotojas privalo pasižymėti rodomą kilometrų skaičių, kad žinotų, kada vėl reikalingas sekantis alyvos keitimas.